Synchronizacja gry Clash of Clans na różnych urządzeniach

Gra Clash of Clans dostępna jest zarówno na platformie Android oraz IOS. Każdy, kto trochę pograł w tą grę, wie ile czasu i poświęcenia potrzeba, żeby zbudować zaawansowaną farmę. A co jeśli zmieniamy telefon, tablet czy inne urządzenie na inne? Lub gdy chcemy grać w pracy lub w domu na różnych urządzeniach? Czy trzeba zaczynać wszystko od nowa? Otóż nie.

Isnitnieje bardzo prosty sposób żeby zsynchronizować grę pomiędzy kilkoma urządzeniami. Poniżej krótki poradnik jak zrobić to skutecznie krok po kroku.

I. Synchronizacja gry na dwóch urządzeniach Android

Tutaj sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy jedynie zsynchronizować grę w Google+ Sign-In i gotowe.

Uwaga: Nie można jedynie grać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

II. Synchronizacja gry pomiędzy urządzeniami Android oraz IOS

Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale nie na tyle żeby nie dało się z tym poradzić. Robi się to bardzo intuicyjnie., Najważniejsza sprawa przy synchronizacji, to należy mieć oba urządzenia przy sobie, włączone jednocześnie, ponieważ jest ok. 30-60 sekund na synchronizacje po wygenerowaniu kodu. W przeciwnym wypadku całą procedurę należy zacząć od nowa.

 1. Proces synchronizacji konta z Android do IOS zaczynamy od otwarcia SETTINGS w obu urządzeniach.
 2. W ustawieniach klikamy w Devices i przycisk Link a device.COCsynch1
 3. Następnie na urządzeniu gdzie mamy zainstalowaną grę, którą chcemy przenieść na nowe urządzenie – klikamy This is the OLD DEVICE. (jest to bardzo ważne, aby nie zastąpić starej gry, zupełnie nową i aby nie stracić dotychczasowego „dorobku”)COCsynch2
 4. Na kolejnym oknie klikamy I want to link to another deviceCOCsynch3
 5. W tym momencie CoC wygeneruje nam unikalny kod który należy wpisać w przeciągu ok. 30-60 sekund na nowym urządzeniu. W tym celu na nowym urządzeniu należy wybrać: Link a device -> This is the the NEW DEVICE i wyskoczy nam takie oto okno:COCsynch4                    W to okno przepisujemy unikalny kod wygenerowany na starym urządzeniu.
 6. Po tej operacji możemy się cieszyć grą na dwóch urządzeniach na różnych platformach. Od tej pory gra będzie synchronizować się automatycznie na obu urządzeniach. Nie można jedynie grać na obu urządzeniach jednocześnie. Powodzenia.

 

III. Synchronizacja gry pomiędzy urządzeniami Android oraz PC

Istnieje również możliwość gry w CoC na PC. W internecie znajdziecie wiele emulatorów dla platformy Android. Osobiście używam Start Bluestack i spisuje się ona wg mnie najlepiej ze wszystkich dostępnych na rynku. W tym celu ściągamy w/w emulator z internetu, instalujemy na PC po czym logujemy się do posiadanego konta na Google PLAY. Dalej postępujemy tak jak na telefonie/tablecie. Ściągamy grę Clash of Clans ze sklepu PLAY, instalujemy, a gra automatycznie zsynchronizuje nam się zgodnie z posiadanym kontem.

 

Podsumowując – w grę Clash of Clans z powodzeniem możemy grać na kilku urządzeniach: telefonach, tabletach, Iphone`ach, Ipad`ach jak również na zwykłym PC. Wszystko to bez konieczności zakładania kilku kont.

Testowane z powodzeniem przeze mnie osobiście.

Advertisements

One thought on “Synchronizacja gry Clash of Clans na różnych urządzeniach

 1. Cześć, z tej strony Mateusz
  Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać
  Na tablecie mam th9 a na iPhone th4 i nie moge przenieść wioski
  Czy moge zacząć gre od nowa ? Albo przenieść ta lepsza wioskę ba iPhone ?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s